Technologia

INFORMACJE OGÓLNE

Nie bez przyczyny polski alchemik Michał Sędziwój nazwał tlen "pokarmem żywota ukrytem w powietrzu" - od początku wiedział o tym, że bez tlenu nie ma życia.

Drobnopęcherzykowe napowietrzanie polega na dostarczaniu tlenu do zbiornika wodnego w sytuacji, gdy jego naturalna ilość jest niewystarczająca.

Niezależnie od tego, jaki system napowietrzania wybierzemy cel pozostaje zawsze ten sam: rozpuścić w zbiorniku wodnym tyle tlenu, ile tylko się da, przy jednocześnie niskim poborze energii elektrycznej. Wszystko po to, aby zachować stale wysoki poziom tlenu rozpuszczonego w cieczy. 

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA

Sercem urządzenia jest innowacyjna konstrukcja turbiny, która w połączeniu z lancą napowietrzającą oraz niezawodną jednostką napędowa zapewnia wysoką efektywność napowietrzania przy jednocześnie niskim poborze energii elektrycznej.

Urządzenie RESTAiR pobiera (zasysa) powietrze bezpośrednio z atmosfery, następnie wtłacza je za pomocą lancy w głąb zbiornika, gdzie innowacyjna turbina rozprowadza strumieniowo drobne pęcherzyki powietrza w kierunku pionowo-poprzecznym.
Cały proces napowietrzania odbywa się poniżej lustra ścieku, dzięki czemu nasza technologia nie wytwarza aerozoli, a co istotne w oczyszczalniach ścieków, nie ma efektu rozsiewania zapachu.

Posiadamy w ofercie kilka typów konstrukcji urządzeń, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować aerator prawie do każdego zbiornika wodnego, w tym również do tych nietypowych.

W zależności od rodzaju napowietrzanej cieczy dysponujemy aeratorami pływającymi wykonanymi na konstrukcji plastikowej z elementami nierdzewnymi lub urządzeniami w całości wykonanymi ze stali nierdzewnej.

Urządzenia na konstrukcji plastikowej dedykujemy przede wszystkim tam, gdzie nie występują agresywne warunki środowiskowe. Poza konstrukcją plastikową, którą stanowią pływaki i płyta pod silnik, pozostałe elementy są wykonane ze stali nierdzewnej.

Aeratory wykonane w całości ze stali nierdzewnej doskonale sprawdzą się w miejscach, gdzie mamy do czynienia z występowaniem agresywnych substancji.
Aeratory wykonane ze stali nierdzewnej polecamy głównie oczyszczalniom ścieków.

Oprócz aeratorów pływających, które cieszą się wśród naszych Klientów największą popularnością, oferujemy także aeratory montowane bezpośrednio do pomostu. 

Zarówno aeratory pływające jak i te montowane do pomostu opierają sie na tej samej technologii, którą jest innowacyjna turbina napowietrzająca. 

Jakie korzyści niesie za sobą napowietrzanie?

-zwiększa stężenie rozpuszczonego tlenu w wodzie
-wstępne oczyszczenie wody pitnej
-zmniejsza zjawisko kwitnienia glonów
-zapobiega zamarzaniu stawów
-eliminacja uciążliwych odorów
-zwiększa przejrzystość wody
-zwiększa poziom bakterii aerobowych, które rozkładają odpady organiczne
-zmniejsza populację komarów 

 

Galeria - zdjęcie 1
Galeria - zdjęcie 2
Galeria - zdjęcie 3
Galeria - zdjęcie 4
Zobacz galerię zdjęć

RESTAR RAFAŁ LENART
Ul. Obłoków 26
42-620 Nakło Śląskie
NIP: 645 240 29 93
REGON: 243439466
Projekt i realizacja VERT